Adım Adım Lüks Yatak Odası Dekorasyonu

Adım Adım Lüks Yatak Odası Dekorasyonu

Lüks yatak odası konsepti tasarlarken işlevselliği ve rahatlığı ihmal etmeden ürün seçimi yapmalı, tarzınızı yansıtacak şık mobilya modellerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Lüks yatak odası takımı için seçebileceğiniz onlarca farklı stil arasından sizin için en doğrusunu bulduğunuzda, bunu doğru aksesuarlar ile kombinleyerek hayalinizdeki yatak odası dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.

Lüks Yatak Odasına Kavuşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evinizin en mahrem alanlarından biri olan yatak odasının dekorasyonuyla ilgilenirken çoğu zaman detayları atlayabilir, evin bütünüyle uyumsuz bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle tüm detaylara adım adım dikkat etmeli ve kendinizi özel hissedeceğiniz bu alanlara doğru mobilya ürünleriyle sihirli dokunuşlar yapmalısınız.

1.Şıklığı İhmal Etmeyin

Yaşam alanlarının estetik özellikleri, bireyin enerjisini ev içerisinde etkileyen önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle estetik zevklerinizi ön plana çıkaracak, şık ve zarif tasarımlara öncelik vermelisiniz. Lüks mobilya modellerinde karşılaşılan altın varaklar, gümüş işlemeler, ince işlenmiş oymalar ve parlak renkler şıklığı yansıtan detaylardır. Bu detaylara sahip lüks yatak odası takımları ile ev içerisindeki enerjinizi arttırabilir ve yatak odanızda kendinizi daha özel hissedebilirsiniz.

2.Doğru Ölçü Çok Önemli

Yaşam alanınızın ölçülerine uygun boyutlarda seçtiğiniz mobilyalar diğer ürünlerle bütünlük kuracak ve hareket alanını arttıracaktır. Bu nedenle yatak odasının kalabalık ve göz yoran görünümden uzaklaşmasını istiyorsanız uygun ölçülerde mobilya modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Stilinize Uygun Modelleri Tercih Edin

Yatak odası dekorasyonunun temelini belirleyen etmen, seçeceğiniz yatak odası takımıdır. Bu nedenle yansıtmak istediğiniz stile uygun bir takım seçmeli, odanın kalanında da bu stilin izlerini devam ettirecek parçalara yer vermelisiniz. Lüks klasik yatak odası takımı seçiminde hem avangard modellere yönelebilir hem de klasik görünümden uzaklaşmamak için klasik yatak odası takımlarını tercih edebilirsiniz.

4.Konfordan Ödün Vermeyin

Yatak odası takımlarının modeli ve tarzı kadar kullanışlılığı ve konforu da bir o kadar önemlidir. Lüks yatak odalarının sadece göze hitap etmesi beklenmez ve konfor sunması da gereken unsurlar arasındadır.

5.Aydınlatmanın Gücünü Kullanın

Yatak odalarının istenilen görünüme ulaşması için aydınlatmanın rolü büyüktür. Avize ve abajurların yoğun olarak kullanıldığı yatak odalarında, istenilen loş ortamı oluşturmak için kullanılan aydınlatmaların doğru yerlere yerleştirilmesi de önemlidir. Bu aydınlatmalar sayesinde istenilen dinlenme ortamının yaratıldığı lüks yatak odalarında mobilya modelleri de daha fazla ön plana çıkar.

6.Aksesuarlarla Son Dokunuşları Yapın

Dekorasyonu tamamlamak için gerekli olan aksesuar kullanımı, yatak odalarında da önemli bir yere sahiptir. Lüks yatak odası takımlarını tamamlayacak zarafete ve estetiğe sahip klasik aksesuarlar gösterişi arttıracak detaylar olacaktır. Lüks yatak odası takımı fiyatları ve modelleri için tercih edeceğiniz markalarda, bu takımlarla uyum yakalayacak aksesuarlara da göz gezdirebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.